חיפה: המרכז לרפואת ספורט מרכז רפואי אלישע מדיקה

רמת ישי: מגן מרפאות מומחים הדקל 1 רמת ישי

טלפון:  04-6944448    ווטסאפ: 052-6954844

ד"ר ברק סגל

מהי רפואת ספורט

רפואת ספורט אינה חדשה כלל בעולם הרפואה, אנו אלו שהתחדשנו והשתנינו

כבר שנים רבות הספורטאים המקצועניים מלווים על ידי רופאים מומחים העוסקים בשיקום של הבעיות האורתופדיות השונות הנגרמות בשל העיסוק המתמיד בפעילות הגופנית, וכן מדריכים אותם להרגלי אימון נכונים ובריאים.
פציעות ספורט

המדריך למניעה וטיפול בפציעות ספורט

ד"ר ברק סגל מסביר את הסיבות הנפוצות לפציעות ספורט, טיפולים ומניעה

במדינתנו הקטנה, הרגלי הפנאי השתנו פלאים. וכמו כל דבר טוב השינוי היה מהיר וסוחף. עוד ועוד אנשים רוכשים לעצמם הרגלים טובים ומהנים של פעילות גופנית ומגלים עולמות שהיו שמורים בעבר רק לספורטאים המקצוענים. אם בעבר חווינו את שבילי ישראל רק באמצעות הליכה משפחתית מנומנמת משהו, הרי שהיום יותר ויותר ישראלים "טורפים" את השבילים בעזרת אופני השטח ובצידי הכביש, כמו פטריות שאחרי הגשם, צצים רוכבי אופניי הכביש החדשים. אם בעבר הבריכה הכילה בעיקר מבוגרים ששחו בעצלתיים מצד לצד, הרי שהיום הבריכות מאוכלסות בצעירים רבים הגומאים את מנת הפעילות הגופנית היומית שלהם.

בישראל, עוד ועוד תחומי ספורט מקצועיים "נכבשים" על ידי החובבנים. השינוי המבורך הזה איננו מקרי. מחקרים רפואיים רבים מצביעים על התועלת הרבה המושגת באמצעות פעילות גופנית קבועה. פעילות כזו מסייעת להפחתה של רמות השומנים המסוכנות, מסייעת בהפחתה של לחץ הדם ומורידה את הסיכון ללקות במחלות לב וסכרת. בנוסף, מצביעים המחקרים כי רמת האושר האישית של האדם משתפרת באופן ניכר הודות לעיסוק בפעילות הגופנית. אין ספק כי הגברת הפעילות הגופנית האישית היא חלק מהמהפך שחל בשנים האחרונות בתחום בריאות הציבור, והתחזקות התחום של הרפואה המונעת והעלייה באיכות החיים.

לצערנו, בד בבד עם "הכיבוש" של תחומי הספורט המקצועיים, החלו הרופאים להיתקל גם בפציעות ספורט שהיו בעבר נחלתם של המקצוענים בלבד. 

פציעות לא מטופלות, והבורות באשר להרגלי ספורט נכונים ובריאים מחמירים את התופעה ומונעים את המשך הפעילות הגופנית.

רפואת הספורט היא מגרש הבית של דוקטור ברק סגל, אורתופד המתמחה בפציעות ספורט ומשלב ידע נרחב בבעיות האורתופדיה השונות יחד עם הבנה מעמיקה בסוגי הספורט השונים.

ראיון ברדיו 102FM

ד"ר ברק סגל מרחיב בנושא פציעות ספורט בראיון ברדיו 102FM. לצפיה.